Grupa Hird podróżuje po Polsce

Radom – rodzinna ostoja

Jesienna pogoda nie sprzyja wycieczkom, ani nawet krótkim wypadom za miasto, ale nie ulega wątpliwości, że warto zrobić sobie przerwę od codziennego życia i nieustannych obowiązków w domu, w pracy czy na uczelni.

Popularne latem city break'i to też świetna metoda na pokonanie jesiennej depresji i obniżonego nastroju, które tak często towarzyszą nam pod koniec roku. Na szczęście baza noclegowa i zaplecze gastronomiczne w Polsce jest tak ogromne, ze zawsze można wybrać coś interesującego i nie obciążającego domowego budżetu. Gdzie się wybrać na jesienny weekend? Propozycji jest mnóstwo, ale warto skorzystać z tych mniej oczywistych. Bardzo dobrym pomysłem jest bez wątpienia Radom. Choć to duże miasto położone w województwie mazowieckim na mapie turystycznej w dalszym ciągu stanowi białą plamę, warto odczarować tę tendencję i przyjechać tutaj choćby na chwilę. Z pewnością nikt nie wyjedzie zawiedziony. Radom ma w ofercie zarówno miejsce w luksusowych hotelach z pakietem SPA {meteor-turystyka.pl/noclegi,radom,0.html}, w niewielkich i budżetowych hotelach trzygwiazdkowych, a także w hostelach czy nawet w kwaterach prywatnych. W zależności od charakteru pobytu w mieście, każdy znajdzie w nim coś, co przypadnie mu do gustu.

Również zwiedzanie Radomia to całkiem przyjemna rozrywka. Bez względu na zainteresowania niemal każdy znajdzie ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, czy to na świeżym powietrzu czy podczas zwiedzania kolorowych kamienic, albo lokalnego zamku, z którym wiąże się mnóstwo lokalnych legend i ciekawych podań. Przyjezdnych zachwyca także miejscowe Muzeum Wsi Radomskiej {wikipedia.org/wiki/Muzeum_Wsi_Radomskiej_w_Radomiu}. Niezliczone chłopskie chaty, ciekawe budowle i jeszcze bardziej interesujące wystawy to gratka nie tylko dla miłośników lokalnego folkloru, ale również łowców ciekawostek historycznych. Z pewnością warto tutaj spędzić przynajmniej jeden dzień choć atrakcji wystarczyłoby zapewne na kilka pełnych wrażeń weekendów. Przypominamy, że ostatnio w temacie zwiedzania muzeów mówiliśmy o innej miejscowości, mianowicie o Łodzi {khhird.pl/lodz-miasto-pelne-muzeow-296/}.

Radom to wciąż nieodkryta perła mazowieckiej turystyki. Na szczęście powoli się to zmienia i do miasta zagląda coraz więcej ciekawych świata turystów nie tylko z naszego kraju, ale również zza granicy. Z pewnością warto przeznaczyć jeden weekend na choćby pobieżny rekonesans. Prawdopodobnie będzie to czas spędzony w bardzo przyjemnej atmosferze w otoczeniu interesujących zabytków i życzliwych oraz pomocnych mieszkańców.

3 thoughts on “Radom – rodzinna ostoja

  1. @Leon też nie nazwałabym tego perłą Mazowsza, ale uważam, że to całkiem ciekawe i fajne miasteczko

  2. Radom to rzeczywiście rodzinna ostoja, można tam spokojnie znaleźć atrakcje i noclegi dla całej rodziny w sielankowym klimacie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top