Grupa Hird podróżuje po Polsce

Dlaczego warto wybrać się do Łukęcina?

Łukęcin to dosyć niewielka nadmorska osada znajdująca się w województwie zachodniopomorskim. Położona jest pomiędzy Dziwnówkiem, a Pobierowem, przez co jest dosyć chętnie odwiedzana każdego roku przez licznych turystów. Pomimo tego, iż w Łukęcinie nie znajduje się zbyt wiele atrakcji turystycznych, to warto się do niego wybrać ze względu na zupełnie coś innego.

W Łukęcinie jest przepiękna plaża, która położona jest w dosyć niewielkiej odległości od centrum. Przy jej wejściu znajduje się letnie kąpielisko, jednak pomimo tego, miejsce to zachowało swój dziki charakter. W środku sezonu w większości nadmorskich miejscowości znalezienie wolnego kawałka plaży bywa dosyć trudne, jednak w Łukęcinie nie ma z reguły z tym problemu, co jest oczywiście dużą zaletą dla wielu turystów wolących większą swobodę.

Z jakiego jeszcze powodu warto wybrać się do Łukęcina? Przede wszystkim, ze względu na mikroklimat wpływający bardzo korzystnie na drogi oddechowe. Czyste i świeże powietrze wypełnione jodem to jeden z najważniejszych powodów, dla których nie tylko starsze osoby, ale również młodzi ludzie zmagający się z astmą decydują się na przyjazd do Łukęcina. Miejscowość z każdej strony otaczają lasy, dlatego też będąc tu, warto wybrać się na spacer lub grzybobranie. Świetną formą aktywnego wypoczynku może być przykładowo nordic walking, czyli spacer ze specjalnymi kijkami.

Osoby, które liczą przede wszystkim na ciszę z pewnością w Łukęcinie poczują się jak w domu. Szum fal, śpiew ptaków oraz szelest liści na drzewach to dźwięki, które w tej miejscowości przeważają. Nie dotyczy to jedynie dni, w których organizowane są jakieś imprezy plenerowe, jednak przez większość pobytu można liczyć na takie właśnie warunki. Jeśli chodzi natomiast o zakwaterowanie, to Łukęcin ma dosyć dużą ofertę noclegów, gdyż miejscowość gotowa jest na przyjęcie prawdziwych tłumów. Liczne pensjonaty, ośrodki wczasowe, a także hotele są w stanie pomieścić naprawdę wielu turystów. Choć zdecydowana większość wybiera przede wszystkim duże kurorty, to Łukęcin jest idealną propozycją dla wszystkich tych, którzy stronią od tłumów oraz hałasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top