Grupa Hird podróżuje po Polsce

Co zwiedzać i podziwiać – Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie od lat są miejscem, które przyciąga zainteresowane wypoczynkiem w interesującym miejscu osoby. Miejscowość, mająca rangę znanego od XIX wieku uzdrowiska oferuje nie tylko możliwość zadbania o własne zdrowie, ale także zwiedzenia interesujących miejsc jak również skorzystania z bardzo wielu atrakcji, które czekają na turystów. Nie ma się więc co dziwić temu, że z każdym rokiem coraz więcej osób wybiera właśnie to, leżące na południu naszego kraju miasto jako idealne miejsce urlopowe. Przyczynia się to do szybkiego rozwoju miejscowości pod kątem turystycznym, baza noclegowa (noclegi Oborniki Śląskie z http://meteor-turystyka.pl) to jeden z tych elementów, który z pewnością rozwija się najprężniej. Dzisiaj bez trudu można tutaj znaleźć interesująco zlokalizowane i odpowiadające wszelkim wymaganiom noclegi, Oborniki Śląskie bowiem oferują możliwość nocowania w hotelach, motelach czy uzdrowiskach.

Lista atrakcji i ciekawych miejsc, jakie można tutaj zwiedzać jest dość długa. Zabytki, których jest sporo to z pewnością to, o czym nie można zapominać decydując się na wypoczynek tutaj. Wprawdzie niektóre z nich utraciły sporo ze swojej świetności, wciąż jednak są miejscami które powinno się obejrzeć. Do takich właśnie zaliczyć trzeba między innymi dawny pałac Schaubertów czy dworzec kolejowy. Pałac, przejęty po wojnie przez PGR, w znacznym stopni został przebudowany. Jednakże wciąż można podziwiać rozmach tej budowli oraz jej świetność. Dworzec kolejowy zaś cały czas spełnia swoją rolę, wprawdzie wygląda nieco gorzej niż w czasach świetności, ale zarówno mieszkańcy jak i turyści mają nadzieję, iż w niedługim czasie uda się wygospodarować pieniądze na przywrócenie mu dawnego blasku.

Jeżeli ktoś wybiera się na spacer po mieście, do punktów które także koniecznie trzeba zwiedzić, zaliczyć powinien także świątynie. Ewangelicki kościół Św. Judy Tadeusza i Św. Antoniego Padewskiego powstał na miejscu drewnianego kościoła, a do czasów dzisiejszych jego wygląd nie ulegał żadnym zmianom. Nieco inaczej wygląda sytuacja, jak chodzi o katolicki kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, tutaj bowiem pod koniec XX wieku dokonano pewnych modyfikacji, które wpłynęły przede wszystkim na wygląd wnętrza kościoła. Oba budynki zostały postawione w stylu neogotyckim. Lista zabytków jest o wiele dłuższa, znaleźć na niej można także budynek poczty, pochodzący z XIX wieku, wyróżniający się białym kolorem, na jaki pomalowano cegły, z jakich go pobudowano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top