Grupa Hird podróżuje po Polsce

Aktywnie i czynnie w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska, to znany kierunek podróży. To co przyciąga setki turystów każdego roku, to przede wszystkim wspaniały klimat i malownicze widoki. Ta podhalańska wieś, otoczona jest przez bujne lasy, wśród których znajdują się liczne szlaki turystyczne. Chcąc zapoznać się z tutejszą przyrodą możemy wybrać się na wędrówkę lub konną przejażdżkę. Przepływająca tędy Białka, powoduje, że zarówno latem, jak i zimą, nie możemy narzekać na nudę. Spływy kajakowe oraz pontonowe, dostarczą nam ekstremalnych emocji, które na długo pozostaną żywe w naszej pamięci.

Bukowina Tatrzańska, to miejscowość wypoczynkowa, w której baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Dzięki temu noclegi są niezwykle różnorodne {Bukowina Tatrzańska noclegi na meteor-turystyka.pl}, w związku z czym każdy turysta może dobrać standard pokoju, do swoich preferencji. Osada ta znajduje się ponad 800 m.n.p.m., co samo w sobie generuje niesamowite widoki. Tu dodatkowo możemy pokusić się o zdobywanie szczytów, a wśród nich, takich perełek jak, Kasprowy Wierch {informacje na wikipedia.org}. Dla wszystkich amatorów górskich wspinaczek to wymarzone miejsce, jednak zimą zdecydowanie popularność zyskują sporty wodne. Tu możemy korzystać z kilku wyciągów, spośród których najbardziej znany jest wyciąg krzesełkowy na Stacji Turnia, która jest częścią ośrodka Olczański Wierch. Brak umiejętności jazdy na nartach czy snowboardzie, nie jest problemem, gdyż każdy dysponuje profesjonalnymi instruktorami, którzy zadbają też o nasze bezpieczeństwo.

Chcąc aktywnie spędzić czas, możemy też zdecydować się na zapoznanie z ofertą tutejszych zabytków. Wśród nich podkreślić należy obiekty sakralne, z ciekawą historią, architekturą i zdobnictwem, Zagrodę Sołtysów, która jest przyjemnym skansenem oraz Dom Ludowy, czyli drewnianą zabudowę, która do dziś służy jako miejsce imprez. W kurorcie znajdują się też termy Bukovina, które pozwalają nam się zrelaksować w bardzo komfortowych warunkach. Baseny, sauna i jacuzzi to tylko część z udogodnień, z których możemy korzystać. To z pewnością wspaniały koniec aktywnego dnia, który pozwoli nam zregenerować siły, na kolejny szalony czas, który nas czeka w tym miejscu. Pamiętajmy, że wyjazd, do górskiej ostoi, jaką jest Bukowina Tatrzańska, to okazja do zapoznania się z fascynująca tradycją regionu, która wśród lokalnych mieszkańców jest niezwykle istotna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top